Očekávání příchodu Syna

Budeme mít brzy ve své rodině miminko! Dítě čekáme jen za několik dnů. Já se na jeho narození moc těším. Už se nemůžu dočkat, až přijde na svět! Nemůžu se dočkat, až se potkáme, až ho uvidím osobně a poznám toho drahého človíčka tváří v tvář. I když se můžu podívat na maminčino bříško a vidět jeho pohyby, nebo cítit jeho kopnutí, když na něj sahám, připadá mi to nějak vzdálené. Už chci, aby děťátko spatřilo světlo světa, abych ho mohl držet v náručí a přivítat ho do našeho života.

Cítím se jako malé dítě čekající na Vánoce—ten den pro mě nemůže přijít příliš brzy. Už se toho daru nemůžu dočkat!

Když mluvíme o Vánocích, připomíná mi to důvod, proč vůbec máme Vánoce. Jsou oslavou velmi důležitého děťátka, které se narodilo před 2000 lety a které je darem nám všem. Je tomu snad těžko uvěřit (občas jsou pravdivé právě ty věci, ve které se nejhůře věří), ale to miminko Ježíš bylo samo Bůh—Syn Boží—když přišel na svět v podobě člověka. A jak Bůh žil v lidském těle mezi obyčejnými lidmi, lidstvo ho poznávalo novým, hlubším, přímým způsobem.

Starověcí lidé, kteří znali Boha, toužebně očekávali, že přijde a že se zjeví novým způsobem. Toužili po příchodu Božího Mesiáše (tj. řecky „Krista“). A ten Kristus se narodil v Betlémě, ohlašován anděly a neobyčejnou hvězdou. Znáš ten příběh. Brzy začne předvánoční období advent a budeme vidět všude betlémy a slyšet koledy, jako například Narodil se Kristus Pán.

To je význam slova „advent“: příchod. Vzpomínáme si a oslavujeme příchod Syna Božího jako novorozence před 2000 lety.

Ale víš, že Ježíš přijde znovu? Advent je také očekávání tohoto druhého příchodu Syna Božího. Protože to miminko, narozené před 2000 lety, už v těle nechodí po světě. Jako smrtelný člověk se Ježíš dožil pouze trochu více než třiceti let, než byl krutě popraven, protože tvrdil, že je Syn Boží. Ale vstal zase z mrtvých, zvítězil nad smrtí a vstoupil do nebe, kde panuje s Bohem Otcem navěky. Slíbil svým následovníkům, že přijde zase pro nás, a proto čekáme.

Bůh je přitom blízko nás v Duchu Svatém. Ale toužíme ho vidět tváří v tvář, znát ho ještě osobněji. Když přijde příště naposledy, budeme žít navždy spolu s ním, pokud jsme se připravili. To bude nejlepší život! Proto radostně očekáváme příchod Syna Božího.

Jenže při tom příchodu na svět toho Syna, spatříme Světlo světa právě my!

„Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život.“ – Jan 3,16

„Ježíš k nim pak znovu promluvil: ‚Já jsem světlo světa. Kdo mě následuje, nebude už chodit v temnotě, ale bude mít světlo života.‘“ – Jan 8,12

Pokud se svými dětmi chcete s námi také oslavovat první Ježíšův příchod a těšit se na jeho budoucí, nebo pokud se chcete dozvědět více, o co jde, tak přijďte na naši adventí akci Půjdem spolu do Betléma! Budeme se bavit při vyprávění příběhu o narození Ježíše. První setkání je ve čtvrtek, 29.11. Bude to pravý začátek vánočního období!

Napsat komentář...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s