Co děláme

Co děláme

Nabízíme (jak věřícímu tak skeptikovi)

 • Diskuse o Bibli. Bible je nejprodávanější kniha všech dob a její učení je v dnešní komplikované době stejně aktuální jako bylo před staletími. Věříme, že sám Bůh hovoří ke svým lidem skrze Bibli. Jaké má poselství pro Vás? Pokud se chcete dozvědět více o této „knize knih,“ rádi bychom zkoumali význam Bible společně s Vámi.
 • Modlitby. V modlitbách mluvíme s Bohem. On chce od nás slyšet, ví, co potřebujeme, a umí odpovídat na naše prosby podle našich potřeb. Jestli se můžeme modlit za Vás anebo s Vámi, můžete nás kontaktovat přes e-mail pro modlitby nebo modlitební setkání.
 • Uctívání Boha společně s dalšími věřícími. Křesťanské centrum Ratolest samo není církví, ale v našem centru se každou neděli schází sbor křesťanů na bohoslužbu. Také Vy jste srdečně vítáni mezi námi!
  • od 9:30 biblická hodina pro děti zatím v angličtině (potom přestávka na čaj a neformální setkání);
  • od 10:30 bohoslužba v češtině.
 • Občasné kurzy anglické konverzace. Protože u nás pracují Američané, rádi Vám občas poskytneme bezplatné konverzační kurzy anglického jazyka. Tyto kurzy nenahradí odbornou gramatickou výuku, jsou to pouze příležitosti k procvičení angličtiny s rodilými mluvčími při diskusi o významných tématech.

Podívejte se na stránku „Akce a Zprávy“ pro více informací a aktualit.

Reklamy

Nejnovější příspěvky

Jednoduše dobrá zpráva

Minulý týden v některých skupinách kurzu Srozumitelná Bible jsme zkoumali biblické téma „dobrá zpráva o království“. Co je ta dobrá zpráva? Co je to království??
No o tom je celý Nový Zákon, vlastně celá Bible!
Sice jsme mluvili o té zprávě o tom království, ale jen poměrně povrchně. Pokud se chcete dozvědět víc, tak doporučuji naši nejnovější knihu, co si můžete od nás vypůjčit. Je to od známého britského autora N.T. Wrighta s názvem Jednoduše dobrá zpráva : nový pohled na Ježíšovo poselství.
Podle Wrighta,
Jednoduše dobrá zpráva : nový pohled na Ježíšovo poselství od N.T. Wrighta„Dobrá zpráva je, že jeden pravý Bůh se prostřednictvím Ježíše a jeho smrti a vzkříšení nyní ujal vlády nad světem. Dávné naděje se naplnily, ale tak, jak si nikdo nepředstavoval. Boží plán dát svět do pořádku byl konečně uveden do pohybu. Bůh se nově chopil světa, aby v něm udělal pořádek a naplnil ho svou slávou a spravedlností, jak to vždycky sliboval. Udělal to ale způsobem, který přesahoval i ty nejdivočejší sny proroků. Prastará nemoc, která ochromovala celý svět a s ním i lidi, byla konečně vyléčena, takže místo ní může povstat nový život. Život ožil a jako mocná řeka proudí do světa v podobě nové síly, síly lásky. Dobrá zpráva byla a je, že v Ježíši a jeho prostřednictvím se to všechno stalo; že jednoho dne se to dotkne absolutně všeho stvoření a že my lidé, jeden každý z nás, ať už jsme kdokoli, můžeme být proměněni už tady a teď. To je křesťanské evangelium. Ničím menším se nenechte odbýt.“ (str. 47, výraz v originálu)
Doporučujeme Vám tuto knihu a rádi Vám ji půjčíme. Pokud se Vám Bible zdá příliš záhadná, tato knižka Vám může mnoho ujasnit. Wright „vysvětluje, proč je Ježíšovo poselství ‚dobrou zprávou‘ a proč je dnes aktuálnější a více proměňující, než si uvědomujeme.“
 1. Zveme Vás na další běh kurzu Srozumitelná Bible (zima/jaro 2018) 1 Reply
 2. Vyhlašujeme nový kurz: Srozumitelná Bible 2 komentáře
 3. Zápis do kurzu Srozumitelná Bible (podzim 2017) 2 komentáře
 4. Slyšeli jsme vás Leave a reply
 5. Workshopový víkend Leave a reply
 6. Mezinárodní bestseller od Toma Wrighta zdarma! Leave a reply
 7. Zrušení bohoslužby na tento víkend Leave a reply
 8. Zpátky do škol(k)y s Křesťanským centrem Ratolest Leave a reply
 9. Jste vítáni na velikonoční bohoslužbu! Leave a reply