Our Beliefs

The Basics of Our Faith as Christians

We believe the Bible is the inspired, infallible, authoritative Word of God. We believe in one God, the maker of heaven and earth, eternally existing in three persons: Father, Son, and Holy Spirit. We believe in the deity of Jesus Christ, in his virgin birth, his sinless life, his miracles, his vicarious and atoning death, his bodily resurrection, his ascension to the right hand of the Father, and his personal return in power and glory.

We believe that all people have sinned, and that sin alienates us from God and brings about death. People’s only hope of redemption is through the blood of Jesus Christ, the Son of God, which he shed on the cross as he died. We believe that no one can earn their salvation, but that salvation is a gracious gift of God, received by faith, and made possible only by the substitutionary death of Jesus Christ on the cross.  We believe in and practice the holy ritual of baptism by immersion in water, which signifies the believer’s death, burial, and resurrection to new life with Jesus, and we celebrate the Lord’s Supper weekly to remember Christ’s death, burial, and resurrection until he returns.

We believe in the present ministry of the Holy Spirit, by whose indwelling the Christian is enabled to live a Godly life. We believe in the resurrection of both the saved and the unsaved; those that are saved to the resurrection of life and those that are unsaved to the resurrection of damnation. We believe in the spiritual unity of believers in our Lord Jesus Christ.

Reklamy

Nejnovější příspěvky

Vyhlašujeme nový kurz: Srozumitelná Bible

Už delší dobu jsme nabízeli kurzy anglické konverzace s texty z Bible jako základy k diskusi. Tyto kurzy jsou velmi populární. Samozřejmě proto, že jsou bezplatné, a že znamenají šanci bavit se s rodilým mluvčím angličtiny, ale také často slyšíme, že samotná Bible je jedna velká výhoda těch kurzů.

Bible lidi opravdu zajímá. Každý týden s námi čtou tam něco, co je silně oslovuje. Když je jeden kurz u konce, ptají nás, jestli není náhodou další biblický text, co bychom mohli číst a probrat spolu.

Sice bychom mohli číst nějaké další biblické texty a diskutovat o nich, ale uvědomili jsme si, že něco na těch kurzech chybí. Když lidé čtou Bibli od nuly, a to po částech, sice z ní čerpají nějakou inspiraci, ale stále jim chybí kontext k hlubšímu pochopení. Každý příběh v Bibli má smysl ve větším kontextu celé Bible a také v kontextu dějin. Bez kontextu Starého zákonu, například, mnoho z Ježíšových učení nedává smysl. Bez znalosti kontextu, člověk těžce pochopí Bibli.

Tak jsme se rozhodli, že nebudeme pokračovat se stejnými lekcemi, kde diskuse vychází přímo z nějakého neznámého biblického textu, dokud lidé nemají možnost seznámit se s kontexty Bible a získat hlubší porozumění.

Proto nabízíme nový kurz: Srozumitelná Bible. Protože s trochou pomocí je Bible i pro běžného moderního člověka srozumitelná.

Po tom kurzu bude účastník číst Bibli s čerstvým pohledem a lepším pochopením. Bude umět efektivnější a odpovědnější přístupy k textu. Také bude znát základní historický a literární kontext, jakož i hlavní témata v Bibli, což objasní mnoho matoucích pasáží. Samozřejmě ne všechno v Bibli bude hned úplně jasné, ale je to první velký krok k dalšímu objevování. Bible nemusí zůstat záhadou.

Kdo dobře zná Bibli, většinou ji miluje. I když je sbírkou různých spisů z různých dob, Bible je jeden ucelený příběh, který vede k Ježíši a má hlubokou moudrost pro moderní svět. Pojednává o těch nejzásadnějších otázkách, jako proč žijeme. Mnoho lidí inspirovala k úžasným věcem. Učení Bible proměňují životy a dávají naději lidem od dávných věků až dodnes. Proto je Bible jedna z nejvlivnějších knih v dějinách.

Naše naděje pro vás samozřejmě je, že přes Bibli se seznámíte se zdrojem života, Ježíšem Kristem. Je jedna věc znát Bibli, ale jiná věc znát Ježíše, o němž je Bible. V Bibli jsou slova života, v Ježíši je věčný život. Rádi bychom s vámi sdíleli něco o mnoho cennější než angličtinu!

Pokud Bible vás přitahuje a chcete se o ni dozvědět více, přihlaste se do kurzu Srozumitelná Bible.

Srozumitelná Bible

  1. Zápis do kurzu Srozumitelná Bible 2 komentáře
  2. Slyšeli jsme vás Leave a reply
  3. Workshopový víkend Leave a reply
  4. Mezinárodní bestseller od Toma Wrighta zdarma! Leave a reply
  5. Zrušení bohoslužby na tento víkend Leave a reply
  6. Zpátky do škol(k)y s Křesťanským centrem Ratolest Leave a reply
  7. Jste vítáni na velikonoční bohoslužbu! Leave a reply
  8. Zamyšlení nad zatměním slunce… Leave a reply
  9. Kroužek základní angličtiny pro Vaše děti Leave a reply